Geçmişimiz

Tork, yeniliklerle dolu, gurur duyduğu bir geçmişe sahiptir. Atılabilir havlu kağıtlarımızın tanıtımından itibaren verilerle beslenen temizlik yazılımımıza kadar en başından beri, müşterilerimizin işlerini geliştirmelerine yardımcı olma tutkusu taşıyoruz. Müşterilerle olan yakın ortaklıklarımız sayesinde, profesyonel hijyen alanında global bir lider konumuna geldik. Şimdi, sizinle birlikte profesyonel hijyen alanının geleceğini şekillendirmek istiyoruz.
 
 
2008_to_2017.jpg

Global bir liderden pazara şekil veren bir güç olmaya doğru

Kurulmuş global bir marka olarak, teklifimizi benzersiz yeniliklerle güçlendirmeye ve sürdürülebilir bir toplum için katkılarımızı artırmaya devam ediyoruz. Aşağıda, geçmişimize damgasını vuran tanıtımlar ve eylemlerden bazılarını bulabilirsiniz.
 
2018
2018 yılında 50. yıldönümümüzü kutlayacağız! Müşterilerle olan yakın ortaklıklarımız sayesinde, profesyonel hijyen alanında global bir lider konumuna geldik. Artık profesyonel hijyen alanının geleceğini şekillendirmeye hazırız!
 
2017
Tork PeakServe®’ün tanıtımı. El kurutma piyasasında on yıllardan beri görülen ilk büyük yenilik olan bu adım, trafiği yüksek mekanlarda lavabo alanında daha iyi bir hizmet akışı sağlar. Tork PeakServe hakkında daha fazlasını öğrenin.
 
Tork PaperCircle®’ın tanıtımı. Dünyanın kullanılmış kağıt el havluları için olan ilk geri dönüşüm hizmeti. Tork PaperCircle hakkında daha fazlasını öğrenin.
 
2014
Tork EasyCube®’ün tanıtımı. Bağlantılı dispenserler temizlik konusundaki mantığı değiştirerek, temizlikçileri ve tesis yöneticilerini neye, ne zaman ve nerede ihtiyaç duyulduğunu bildirir. Tork EasyCube hakkında daha fazla bilgi edinin.
 
2010
Tork Performance dispenser serisinin tanıtımı. Çalışanların profesyonel ve organize bir mağaza alanı yaratabilmelerine yardımcı olan kağıt havlular ve temizlik bezleri için tasarlanan ilk dispenser serisi.
 
2009
Tork Easy Handling™’in tanıtımı. Ergonomik ambalaj sistemi, açmayı, taşımayı ve bertarafı basit hale getirerek endüstride yeni bir standart yarattı.
 
 
1998_to_2008.jpg

Her bir segment için global bir teklif

Dispenserlerimiz için, yeni özellikler ekleyerek daha yüksek standartlar oluşturduk ve global piyasalarda büyümeye devam ediyoruz. Bu on yıl içerisinde gerçek bir global lider olma yolundayız.
 
2007
Tork, Kuzey Amerikalı markalar Mainstreet, Coronet ve Park Avenue’nun Tork markasına katılmasıyla birlikte, dünya çapında 70 ülkede gerçekleştirilen satışlarla milyar dolarlık bir marka haline geldi. 
 
2003
Tork Xpressnap® sisteminin Kuzey Amerika’da tanıtımı. Sistem, kullanımda %25 azalmayı garanti etmesi sayesinde, geleneksel peçete dispenserleriyle ilgili anlayışı değiştirdi.
 
2002
QuickDry’ın tanıtımı. TAD (Through Air-Dried - Hava İle Kurutma) tekniği sayesinde, müşteriler ellerini daha yumuşak bir ürünle daha hızlı kurulama şansına sahip. 
 
 
1988_to_1998.jpg

Lider konumda bir marka yaratmak

Lider konumdaki marka statümüzü temel alarak, teklifimizi genişletme ve profesyonel hijyen alanı için yeni bir standart belirleyecek yenilikler ekleme yolundayız.  
 
1995
Mölnlycke, dört adet markayı içeren PWA’yı bünyesine kattı. Apura, Hotel Exclusive, MAP ve Amandi. Tork’a lider konumdaki profesyonel hijyen markası olarak öncelik verilmesi kararlaştırıldı.
 
1993
En zorlu ortamların ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış metal dispenser serisinin tanıtımı. 
 
1992
Tork, Ar-Ge sürecinde Hayat Döngüsü Değerlendirmesi’ni kullanmaya başlayan ilk temizlik kağıdı üreticilerinden biri haline geldi.
 
1991
Ünlü otomobil tasarımcısı, Giorgetto Giugiaro’nun eseri olan Box 90 dispenser serisinin tanıtımı.
 
 
1978_to_1988.jpg

Fark yaratan sistemler

Yeni çözümlerimiz sayesinde, dünyanın her yanında yeni arenalar ve yeni pazarlara girmekteyiz. 
 
1987
Tork, ürün serisinin 500’ü aşması ve Tork’a özgü bir logo türünün tanıtımı sayesinde profesyonel hijyen alanında lider konumda bir marka haline geldi.
 
1986
Mölnlycke, Edet Bruk tesisini satın alarak profesyonel hijyende bir ilke imza attı ve atılabilir ürünler için geri dönüşümlü kağıt kullanmaya başladı.
 
1980
Tork, ABD piyasasına giriş yaptı ve İsveçli ağır sıklet boksör Ingemar “Ingo” Johansson, marka farkındalığı yaratan bir kampanyada yer aldı.
 
1980’ler
Box 80 dispenser serisinin tanıtımı. Farklı renk seçeneklerinde dispenserlerin eksiksiz bir serisi piyasada ilk defa müşterinin karşısına çıktı. Bu dispenser, müşterilerin ihtiyaç duydukları an yeniden dolum yapmalarına izin veren şeffaf plastikten yapıldı.
 
1979
Tork, lavabo alanına eksiksiz bir sabun sistemi ile giriş yaptı: S-Box dispenseri ve ‘ekstra yumuşak’, ‘ağır işler’ ve ‘saç ve &vücut’ gibi farklı ihtiyaçlar için sabun serisi.
 
 
1968_to_1978.jpg

Yeniliklerle dolu bir geçmiş

Tork markasının hikayesi, 1968 yılında, ‘All-Tork’ havlu kağıdın yaratılmasıyla başlar. ‘Torka’ kelimesi, İsveççede ‘kurulamak’ veya ‘silmek’ anlamına gelir. 
 
1975
SCA grubu Mölnlycke’yi bünyesine kattı, ve Mölnlycke ismini korudu ve üretim teknikleri, Ar-&Ge ve lif tedariki konularında işbirliğine başladı.
 
1973
Orta kartonsuz içten çekmeli sistemi temel alan M-Box dispenserin tanıtımı. Bu dispenser, on yıllar boyunca profesyonel hijyen alanında en fazla kullanılan dispenser olarak kabul görecekti.
 
1968
All-Tork havlu kağıt, bezlerin yerini almak üzere tasarlanan ilk atılabilir havlu kağıt olarak tanıtıldı. Bu, profesyonel hijyen piyasasında yeni standartları tekrar tekrar belirleyecek olan yenilikler yolculuğumuzun sadece bir başlangıcı.

Yazdır İndir