HYGIENE 131920512_Original.tif

Ev dışı tüketimde sürdürülebilir bir hayat yaratma

Günümüzde, insanlar ev dışındaki ortamlarda gittikçe daha fazla zaman geçirmekte - işyerleri, oteller, okullar, restoranlar ve havaalanları gibi. Bu da evden uzakta geçirilen hayatı daha sürdürülebilir kılma konusundaki çözüm bulma talebinin artması anlamına gelir. 
 
İş hayatınızda, müşteri ve tüketicilerin ihtiyaçları ve taleplerini karşılayacak sürdürülebilir çözümler bulmanıza yardım ederiz. Buna sağlığı geliştirmeden daha iyi hijyene, temizlikçileriniz, şefleriniz ve sağlık hizmetleri uzmanlarınız için atıkları azaltma veya daha iyi bir iş ortamı yaratma adına kaynak konusunda daha dikkatli çözümler bulmak dahildir.
 
Tork olarak, evden uzakta geçirilen hayatı daha sürdürülebilir kılma konusuna bağlıyız. 

Evden uzakta geçirilen hayat nasıl daha sürdürülebilir hale getirilir

Misyonumuz, evden uzakta geçirilen hayatı daha sürdürülebilir kılmak için çözümler üretmekten geçer. Sürdürülebilirlik konusundaki bağlılığımız, ürün ve çözümlerimizin en fazla etki yaratacağını düşündüğümüz üç etki alanını temel alır. Esenlik, Daha Az İle Daha Çoğunu Elde Etme ve Dairesellik.

Esenlik

Hijyen, sağlık ve esenlik birbirleriyle yakından ilgilidir. Gelişmekte olan ülkelerde, temiz su ve gelişmiş hijyen uygulamalarına erişim, hastalık yayılmasını önlemede son derece önemlidir. Fakat hijyen, dünyada bu riskin daha az olduğu yerlerde de sağlık ve esenlik için gereklidir. Örneğin otellerde, restoranlarda ve kafelerde, hijyen yalnızca mutfaktan müşterilere hastalık bulaşmasını engellemede değil, aynı zamanda tüm alanların her zaman ferah ve düzenli kalması konusunda itibar açısından önemli bir rol oynar. Hastanelerde ise, sağlık hizmetleri ile ilgili enfeksiyonların yaklaşık %70’i, gelişmiş hijyen uygulamaları ile engellenebilirken, anaokulları ve okullardaki gelişmiş hijyen uygulamaları, devamsızlık oranlarını %54’e dek azaltabilir. Bizler, hijyen eğitimi programları, araştırma ve ortaklık sayesinde, herkesin evden uzakta karşılaştığı hijyen standartlarını artırmaya kendimizi adadık.
 
Esenliğe odaklanmamız, aynı zamanda tesis idaresini daha az stresli ve fiziksel olarak zorlayıcı kılmak için çözümler üretmekten geçer; örneğin, ergonomik ambalajları veya veri ile işleyen temizlik sistemlerini devreye sokmak gibi. Endüstriyel ortamlarda ise, temizlik bezlerimiz solvent ihtiyacını %41’e dek azaltmaktadır.

Daha Az İle Daha Çoğunu Elde Etme

Çevre üzerindeki atık ve karbon emisyonu etkisini azaltmak, bugün tüm işyerleri için önemli bir endişe kaynağıdır - sektör, boyut veya konum ne olursa olsun. 
 
Kaliteden ödün vermeden atık ve karbon emisyonlarını azaltan çözümler üretiriz. Daha az ile daha çoğunu elde etme, değer zinciri boyunca tasarlama ve üretme yöntemlerimizi yeniden ele almak anlamına gelir. Hayat Döngüsü Değerlendirmeleri (HDD) sayesinde, bir ürünün ömrünün tüm aşamaları ile ilgili çevresel etkiyi değerlendirir ve daha az ile daha çoğunu elde etme yöntemleri buluruz. Ayrıca her seferinde tek peçete veren dispenser sistemleri gibi tüketimi azaltan çözümler geliştiriririz.

Dairesellik

Sürürülebilir bir gelecek için atılacak bir sonraki büyük adım, iş ve tüketim konseptlerini yeniden düşünmekten geçer. Toplumlar, çizgiselden dairesele doğru yavaş yavaş dönüşmekte ve bu durum, yeni iş modellerinin, kaynakların sorumlu bir şekilde kullanılmasını, “tasarla, azalt, yeniden kullan ve geri döndür” mantığı ile ele almasını sağlamakta.
 
Geri dönüşüm, profesyonel hijyen alanında güvenlik endişeleri nedeniyle bir zorluk yaratıyor olsa da, işyerleri ve atık idare şirketleri arasında üretilen her şeyin geri dönüştürülmesi olanaklarını değerlendiren çeşitli ortaklıklar bulunmakta. Tork’ta, bu gelişimi faaliyete geçirdik ve müşterilerimiz için (AB’de) Tork PaperCircle® ve (ABD’de) Kapalı Döngü Geri Dönüşüm gibi dairesel çözümler geliştirdik.

Yazdır İndir