Ev dışı tüketimde sürdürülebilir bir hayat yaratma

Günümüzde, insanlar ev dışındaki ortamlarda gittikçe daha fazla zaman geçirmekte - işyerleri, oteller, okullar, restoranlar ve havaalanları gibi. Bu da evden uzakta geçirilen hayatı daha sürdürülebilir kılma konusundaki çözüm bulma talebinin artması anlamına gelir. 
 
İş hayatınızda, müşteri ve tüketicilerin ihtiyaçları ve taleplerini karşılayacak sürdürülebilir çözümler bulmanıza yardım ederiz. Buna sağlığı geliştirmeden daha iyi hijyene, temizlikçileriniz, şefleriniz ve sağlık hizmetleri uzmanlarınız için atıkları azaltma veya daha iyi bir iş ortamı yaratma adına kaynak konusunda daha dikkatli çözümler bulmak dahildir.
 
Tork olarak, evden uzakta geçirilen hayatı daha sürdürülebilir kılma konusuna bağlıyız. 

 

Evden uzakta geçirilen hayat nasıl daha sürdürülebilir hale getirilir

Misyonumuz, evden uzakta geçirilen hayatı daha sürdürülebilir kılmak için çözümler üretmekten geçer. Sürdürülebilirlik konusundaki bağlılığımız, ürün ve çözümlerimizin en fazla etki yaratacağını düşündüğümüz üç etki alanını temel alır. Esenlik, Daha Az İle Daha Çoğunu Elde Etme ve Dairesellik.

Esenlik

Hijyen, sağlık ve esenlik birbirleriyle yakından ilgilidir. Gelişmekte olan ülkelerde, temiz su ve gelişmiş hijyen uygulamalarına erişim, hastalık yayılmasını önlemede son derece önemlidir. Fakat hijyen, dünyada bu riskin daha az olduğu yerlerde de sağlık ve esenlik için gereklidir. Örneğin otellerde, restoranlarda ve kafelerde, hijyen yalnızca mutfaktan müşterilere hastalık bulaşmasını engellemede değil, aynı zamanda tüm alanların her zaman ferah ve düzenli kalması konusunda itibar açısından önemli bir rol oynar. Hastanelerde ise, sağlık hizmetleri ile ilgili enfeksiyonların yaklaşık %70’i, gelişmiş hijyen uygulamaları ile engellenebilirken, anaokulları ve okullardaki gelişmiş hijyen uygulamaları, devamsızlık oranlarını %54’e dek azaltabilir. Bizler, hijyen eğitimi programları, araştırma ve ortaklık sayesinde, herkesin evden uzakta karşılaştığı hijyen standartlarını artırmaya kendimizi adadık.
 
Esenliğe odaklanmamız, aynı zamanda tesis idaresini daha az stresli ve fiziksel olarak zorlayıcı kılmak için çözümler üretmekten geçer; örneğin, ergonomik ambalajları veya veri ile işleyen temizlik sistemlerini devreye sokmak gibi. Endüstriyel ortamlarda ise, temizlik bezlerimiz solvent ihtiyacını %41’e dek azaltmaktadır.

Daha Az İle Daha Çoğunu Elde Etme

Çevre üzerindeki atık ve karbon emisyonu etkisini azaltmak, bugün tüm işyerleri için önemli bir endişe kaynağıdır - sektör, boyut veya konum ne olursa olsun. 
 
Kaliteden ödün vermeden atık ve karbon emisyonlarını azaltan çözümler üretiriz. Daha az ile daha çoğunu elde etme, değer zinciri boyunca tasarlama ve üretme yöntemlerimizi yeniden ele almak anlamına gelir. Hayat Döngüsü Değerlendirmeleri (HDD) sayesinde, bir ürünün ömrünün tüm aşamaları ile ilgili çevresel etkiyi değerlendirir ve daha az ile daha çoğunu elde etme yöntemleri buluruz. Ayrıca her seferinde tek peçete veren dispenser sistemleri gibi tüketimi azaltan çözümler geliştiriririz.

Dairesellik

Sürürülebilir bir gelecek için atılacak bir sonraki büyük adım, iş ve tüketim konseptlerini yeniden düşünmekten geçer. Toplumlar, çizgiselden dairesele doğru yavaş yavaş dönüşmekte ve bu durum, yeni iş modellerinin, kaynakların sorumlu bir şekilde kullanılmasını, “tasarla, azalt, yeniden kullan ve geri döndür” mantığı ile ele almasını sağlamakta.
 
Geri dönüşüm, profesyonel hijyen alanında güvenlik endişeleri nedeniyle bir zorluk yaratıyor olsa da, işyerleri ve atık idare şirketleri arasında üretilen her şeyin geri dönüştürülmesi olanaklarını değerlendiren çeşitli ortaklıklar bulunmakta. Tork’ta, bu gelişimi faaliyete geçirdik ve müşterilerimiz için (AB’de) Tork PaperCircle® ve (ABD’de) Kapalı Döngü Geri Dönüşüm gibi dairesel çözümler geliştirdik.

Bilgi, yenilikler ve ortaklıklar

İş yerlerinin daha sağlıklı ve daha iyi olmasını sağlayan bilgiye, yeniliklere ve ortaklıklara odaklanarak müşterilerimiz için değer yaratıyoruz.
 
Kapsamlı bilgi yoluyla ve farklı sektörlerde faaliyet gösteren müşterilerimizi etkileyen trendleri ve gelişmeleri anlamak suretiyle, her zaman bir adım önde olduğumuzdan emin oluyoruz. İster sürdürülebilirlik konusunda tüketici tutumları hakkında güncel bilgiler olsun, ister sağlık hizmetleri ile ilişkili enfeksiyonlar hakkında en son yapılan araştırmalar ya da geri dönüşüm konusundaki en son trendler olsun, bizim bu konular hakkında bilgi sahibi olduğumuzdan emin olabilirsiniz.
 
Sürdürülebilirlik aynı zamanda inovasyonlarımızın tam merkezindedir Kağıt havlular için dünyadaki ilk geri dönüşüm hizmeti olan Tork PaperCircleTM ve müşterilerimize hem zaman kazandıran hem de daha az çaba göstermelerini gerektiren Tork EasyCubeTM gibi önde gelen yenilikler sayesinde, sektörümüzde de öncüyüz.
 
Müşterilerimiz ile işbirliği yapmak başarılı ve sürdürülebilir yenilikler açısından kilit öneme sahip, bu nedenle yeni ürünlerin ve hizmetlerin geliştirilmesi sırasında müşterilerimizle ortaklıklar kuruyoruz. Gerçek zamanlı çalışmalar, ürün testleri, ve iyileştirme süreçleri aracılığıyla, ihtiyaçlarını karşılamak üzere çözümlerimizi en iyi hale getiriyoruz.

Sürdürülebilirlikte bir dünya lideri

Tork, dünyanın en sürdürülebilir şirketlerinden biri olarak kabul edilen ve bir global hijyen ve sağlık şirketi olan Essity’nin bir parçasıdır. Sürdürülebilirlik konusundaki çalışmalarımızı aldığımız bir çok ödül ve derece de yansıtmaktadır. Ham maddeler için iyi yapılandırılmış ve denetlenen bir küresel satın alma politikamız vardır. Tork ürünlerinde yalnızca güvenli ve sürdürülebilir kaynaklardan alınan selülöz kullanılır.  
 
Essity’nin sürdürülebilirlik alanındaki çalışmaları ve hedefleri hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz: https://www.essity.com/sustainability
 
Odak alanı InfoGraphic.jpg

Yazdır İndir