Royal Randwick Racecourse Rectangle.jpg

Ve atlar çıktı ve yarış başladı

Avustralya'da Sydney'de bulunan Royal Randwick Racecourse at yarışları için dünya çapında bir hipodromdur; herhangi bir yarış gününde 52.000'e kadar izleyici tesise gelir. Hırslı bahisçilerden, at yarışı meraklılarına, modacılardan ailelere kadar uzanan karma bir kalabalık. Ama hepsi, bitiş çizgisine yalnızca bir kaç metre kala sprint yapan toynakların gök gürültüsünü andıran sesi ile birinci sınıf bir yarışın heyecanını ve gerilimi yaşamak istiyor.

Yarış Günü'nde kalabalık 11.00 gibi gelmeye başlar ve kaşla göz arasında tüm alan heyecanlı konuşmalar, şiddetli kahkahalar ile uğuldar ve renkli giysiler ortama hakim olur.
 
2013 yılında 150 milyon dolarlık yeniden geliştirme çalışmasının ardından Royal Randwick, yarış ve organizasyonları izleme, yemek ve eğlence için birinci sınıf bir tesis haline gelmiştir. 1000 koltuklu balo salonu, son derece şık kokteyl barı ve restoranı, 18 kurumsal locası, 6 kurumsal suitinin yanı sıra genel yönetim tesisleri ile mekan, ortak tek şeyleri at yarışı tutkusu olan heyecanlı konuklara yiyecek ve içecek sağlıyor.
 
Her karşılamada, doyurulması gereken 52.000 aç kişi ile yarış alanındaki 17 restoran düzenli servis yapma baskısı altında - ve Randwick mutfak personelinin iyi iş görecek ürünlere ihtiyacı var. Talebin inişli çıkışlı olduğu diğer spor tesislerinin tersine, yarış gününde Royal Randwick'de müşterilerin yiyecek ve içecek ihtiyaçlarının gün boyunca karşılanması gerekiyor. Gün boyunca binlerce müşteri, kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği peşindeyken mutfak tesislerinden beklentinin sürekli olduğu kadar da şiddetli olduğunu söylemeye gerek bile yok tabii. Bu doğrultuda, coşkulu yarış meraklılarının önemli bir yarışı kaçırmamaları için yiyeceklerini mümkün olan en hızlı, en verimli biçimde almalarını sağlamak adına servis alanlarında da verimliliği sağlamak önemlidir.
 
Aynı hikaye Hipodromun 40 adet lavabosunda da sürer. Buralarda, gün boyu mekana hızla giren ve çıkan, binlerce tutkulu yarış meraklısının yarattığı güçlüğe ayak uydurmak gerekir. Yalnızca lavaboların güçlü ve dayanıklı olması ve binlerce yarışsevere yetecek kadar tuvalet kağıdı, kağıt havlu ve sabun sağlamanın zorluğuna göğüs germek yetmez, aynı zamanda mekanın mimari tarzına uygun biçimde iyi bir görünüm de gerekir.
 
Sonuçta, ortalama bir yarış gününde Royal Randwick Racecourse'daki çalışma koşulları zorluğundan hiçbir şey kaybetmez - ve çalışanlar, bu karnaval ortamı süresince her yarışseverin yemeğe ve lavaboya erişimini sağlamak için olağanüstü bir iş yaparlar.

Her şey iyi gidiyor, özellikle Tork Elevation Tuvalet Kağıdı sisteminin dev kapasitesi sayesinde daha az stoklama yapıyor ve daha az kağıtsız kalıyoruz.

Chris Wilson

Australian Turf Club Projeler Yöneticisi