Shoppa_kassan_original.jpg

Beş milyon ziyaretçi için havlu kağıt doldurma sanatı

Her ülke kendine özgü turist çekebilme özelliğine sahiptir. Fransa'nın Louvre'u var. İtalya'nın St Peter Kilisesi var. İsveç'in Halland ormanlarında bir mağazası var. Yıllık neredeyse beş milyon ziyaretçisiyle, Ullared'teki Gekås yeni ve yenilikçi havlu kağıt sistemi Tork PeakServe pilot çalışması için açıkça en iyi seçenek oldu®.

1967'de bir villanın zemin katında faaliyete başlayan mağaza, bugün beş futbol sahası büyüklüğünde bir alışveriş mağazası. Burası, 2016 boyunca indirimli alışveriş arayışında olan 4,8 milyon kişinin geldiği yer. Ortalama müşteri, mağazada 4 saat 43 dakikada geçiriyor ve bu sürede pek çoğu yaklaşık olarak 115 lavaboyu pek çok kez ziyaret ediyor. 
 
“Şu anda Gekås'ta temizlik yapan 35-40 personelimiz var, ancak yine de çok stresli olabiliyor” diyor Gekås'taki tüm temizlik işlerini yöneten şirket olan Sodexo lokasyon müdürü Ulrika Kerttu ve ekliyor. “Alışveriş mağazasındaki her tuvalet günde en az üç kez, bununla birlikte önemli bir oranı daha sık biçimde temizleniyor. Buna rağmen, çok sayıda müşteriden dolayı temizleyicilerin içeri girip temizlemek üzere beklemelerinin gerekmesi nedeniyle, havlu kağıtların dolumu ile baş etmek neredeyse imkansız. Havlu kağıtlar bitmemesi gerekiyor ve bu da personelimiz için büyük stres yaratıyor.”
 
Tork PeakServe Testi
Aralık 2016'da, yedi Tork Xpress® Çok Katlı Havlu Kağıt dispenseri yeni Tork PeakServe® Continuous® Havlu Kağıt Sistemi ile değiştirdi.
 
“Bunları restoran alanındaki lavabolara koymayı seçtik” diyor Ulrika Kerttu ve ekliyor. “Her zaman inanılmaz biçimde yoğun ve bu konumda, mutlak biçimde en yüksek yükler altında testimizi yürütebildik.” 
 
Neredeyse altı aylık bir testten sonra, yeni sistem en yüksek puanları alıyor. “Kesinlikle harikalar! Bu tam da ihtiyacımız olan şey.” 
 
Havlu kağıtlar için tamamen yeni bir sistem olan Tork PeakServe yepyeni bir havlu kağıt tipinden oluşuyor ve benzersiz, hızlı ve kesintisiz dispenser sistemini yüksek kapasite ile birleştiriyor. Yeni havlu kağıtlar, yeni dispenserin mevcut havlu kağıt sistemlerine kıyasla yüzde 250'nin üzerinde havlu kağıt dolumuna izin verecek şekilde sıkıştırılır.
 
Ulrika Kerttu “Bu, büyük bir fark yaratıyor. Havlu kağıtları kesinlikle daha sık doldurmamız gerekmiyor. Havlu kağıtların sıkıştırılması, her bir dispenser kapasitesinin 100'den fazla havlu kağıt olması değil, aynı zamanda depoda ve temizlik arabalarında önemli ölçüde daha az yer kaplaması anlamına geliyor” diyerek görüşünü aktarıyor.
 
Hızlı ürün dolumu
Tork PeakServe dolum süresini yarı yarıya azaltır ve istenen zamanda ekleme yapılabilir. Demetler alttan yerleştirilir, diğer yandan havlu kağıtlar minimum düzeyde çekme kuvvetini gerektiren düzgün bir işlemi sağlayarak üstten beslenirler.
 
Müşteri memnuniyeti için önemli 
Yakın tarihli bir anket* kirli ve aşırı kalabalık lavabo alanlarının yüksek trafikli etkinlik yerlerindeki 1 numaralı sorun olduğunu göstermiştir. Anket katılımcılarının toplamda yüzde 71'i yüksek trafikli bir etkinlik yerini ziyaret ettiklerinde lavabo alanları konusunda olumsuz bir deneyim yaşamıştır. Bu, kötü bir deneyim yaşamış olan beş kişiden birinin bunu arkadaşlarına söylemesi nedeniyle, işletmeleri etkileyebilecek bir şeydir. Şu anda Gekås'a hijyen materyallerini tedarik eden Ahnviks'teki satış temsilcisi Håkan Pettersson yüksek trafikli alanlar için uyarlanan Tork PeakServe'in lansmanını dört gözle bekliyor. “Tork PeakServe daha önce olmayan bir şeyi sunuyor ve büyük bir potansiyel görüyoruz. Gerçek yaşamdaki faydalarını gördüğümüze göre, sistemin yüksek trafikli etkinlik yerlerinde ihtiyaçları karşıladığı açık. Sistemi kendi ürün yelpazemize almayı bekliyoruz.”
 
 
*Son 9 ay içinde ABD, Birleşik Krallık, Almanya, Fransa, Polonya ve İsveç'te yüksek trafikli bir etkinlik yerini ziyaret etmiş olan 3.000 kişide yapılan IPSOS anketine dayanarak.

“Bu sistem burası için geç kalmadı. Tork PeakServe'i alışveriş mağazasının her yerinde istiyoruz. İşimizi daha da kolaylaştırıyor. Havlu kağıtları herkes pek dikkate almayabilir, ancak bu bizim için önemli.

Ulrika Kerttu

Sodexo Lokasyon Müdürü

Information

Essity, Kişisel Bakım (Bebek Bakım, Kadın Bakım, İnkontinans Ürünleri ve Medikal Çözümler), Temizlik Kağıdı ve Profesyonel Hijyen ürün ve çözümleri geliştiren, üreten, satışını yapan dünya çapında lider bir hijyen ve sağlık firmasıdır. Ayrıntılı bilgi için www.essity.com adresinde yer alan web sitemizi ziyaret ediniz. 

Gizlilik Politikası

Kullanım Şartları

Çerez Bilgisi


Contact

Essity Turkey Hijyen Ürünleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi
 
Kuriş Kule İş Merkezi, Cevizli Mah.
D-100 Güney Yan Yol Cad. No 2, K:9
34953 Kartal / Istanbul / Turkey

 
Phone: +90 216 560 13 00
Email address: tork.turkey@essity.com

Follow us

YouTube-social-squircle_red_128px.png Tork Pinterest logo.png linkedin logo.png