NASCAR_racing.jpg

NASCAR sürücüleri 200 MPH'ye nasıl hazırlanıyorlar

Eski bir NASCAR sürücüsü ve iki kez ARCA Yarış Serisi Şampiyonu Bill Venturini, zirvede işlerin nasıl yürütüldüğü konusunda çok şey biliyor. Hilman Yarışı Takım Yöneticisi Kevin Radvany de öyle. Her ikisi de atılabilir havlu kâğıtların, tamir atölyesinden pit duruşuna kadar, takımın performansının artmasına yardımcı olduğunda hem fikir.

az-lifli_kagit_havlular.jpg

Venturini Tork ile çalışmaya başladığında, Tork orayı ziyaret etti ve yarış ekibinin yaptığı her şeyi gördü. Araç boyanmadan önce, kalıntı bırakmadıkları için düşük hav bırakan kâğıt havluları önerdiler.


yaris_performansini_gelistirme.jpg

Performanslarını geliştirmek için Hillman Yarış ekibi de tekstil ürünü toz bezlerinden Tork'un kâğıt havlulara ve endüstriyel temizlik bezlerine döndü. Kevin Radvany yararlarını görüyor “Tekstil mağazalarından alınan havluları kullandığımızda, motorun patlaması için yeterli olacak metal pulların 750HP motorlara girmesi tehlikesi vardı.”


pit_duruşu_bakım.jpg

Bill Venturini “Daha önce kullandığımız tekstil bezlerin kalitesinden tatmin olmuyorduk. Bazen, ellerimizi çizen veya arabanın finisajını bozan, metal talaşların üzerine yapıştığı bezler alıyorduk.”


kagit_havlular.jpg

Bill Venturini çok amaçlı havluların kullanıldığı yeni alanlar bulmayı sürdürüyor “Makine yağını silmekten arabaları cilalamak için ellerinizi yıkamaya kadar her şeyi yapabilirsiniz." 


NASCAR_zirve_performans.jpg

Her şeyin temiz biçimde korunması gelecek sorunları teşhise yardımcı olur. Bazen olağanüstü temiz bir aracın sızıntı yapması durumunda, neyin sızdırdığını hemen söyleyebilirsiniz.


endüstri_verimlilik.jpg

Kevin Radvany “Eski dispenserlere bir havlu rulosu takardık hem israfı artırarak hem de verimliliği düşürerek 3-4 tanesi bir anda gelirdi. Tork ile böyle bir sorunumuz yok. Ürünler de çok hızlı geliyor – ve NASCAR’de herşey hız demek.”


endustri_bakim.jpg

Venturini Motorsports'un başarısının anahtarı, yaptıkları her şeyi iki kez kontrol etmeleridir. Potansiyel bir sorun olabilecek bir şeyi gördüklerinde, onu göz ardı etmezler, o sorunu çözerler.


endüstri_ağır_hizmet.jpg

Kevin Radvany “Aslında tüm yaşamım boyunca iki aracım oldu. Onları bu kadar uzun süre koruyabilmemin sebebi doğru bakımdır. Yağ değişimi sırasında ister fren temizleyicileri, ister Tork kâğıt havlular kullanılsın, onları en iyi durumda korurum.” 

Sektör ile ilgili daha fazla tavsiyeyi buradan okuyun: 

“Tekstil mağazalarından alınan havluları kullandığımızda, motorun patlaması için yeterli olacak metal pulların 750HP motorlara girmesi tehlikesi vardı.”

Kevin Radvany

Hillman Racing Takım Yöneticisi

Information

Essity, Kişisel Bakım (Bebek Bakım, Kadın Bakım, İnkontinans Ürünleri ve Medikal Çözümler), Temizlik Kağıdı ve Profesyonel Hijyen ürün ve çözümleri geliştiren, üreten, satışını yapan dünya çapında lider bir hijyen ve sağlık firmasıdır. Ayrıntılı bilgi için www.essity.com adresinde yer alan web sitemizi ziyaret ediniz. 

Gizlilik Politikası

Kullanım Şartları

Çerez Bilgisi


Contact

Essity Turkey Hijyen Ürünleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi
 
Kuriş Kule İş Merkezi, Cevizli Mah.
D-100 Güney Yan Yol Cad. No 2, K:9
34953 Kartal / Istanbul / Turkey

 
Phone: +90 216 560 13 00
Email address: tork.turkey@essity.com

Follow us

YouTube-social-squircle_red_128px.png Tork Pinterest logo.png linkedin logo.png